مشخصات پروژه قطعات پیش ساخته بتنی مترو قم

پروژه قطعات پیش ساخته بتنی مترو قم، از جمله پروژه‌های خاصی بود که عملیات اجرای آن را قرارگاه خاتم ‌الانبیاء بر عهده گرفت. در واقع، قرارگاه خاتم‌ الانبیاء به عنوان پیمانکار و سازمان قطار شهری قم به عنوان کارفرما، اجرای این پروژه را در دستور کار خود قرار دادند.

این پروژه که در سال ۱۳۹۹ استارت خورد، هم‌اکنون نیز در حال اجرا است. قطعات تولید شده در این پروژه، قطعات پیش ساخته‌ای چون: داکت بتنی عبور کابل فشار قوی، قطعات بتنی شکلاتی، درپوش داکت بتنی و تراورس بتنی هستند که در کارگاه مرکزی قطار شهری قم، واقع در کمربندی امام علی (انتهای قلعه کامکار) تولید شده و هم‌اکنون نیز در حال تولید هستند.

در تولید قطعات پیش ساخته این پروژه، از ابر روان‌ کننده بتن کوانتوم جهت افزایش مقاومت و دوام قطعات استفاده شد.
در تولید قطعات پیش ساخته این پروژه، از ابر روان‌ کننده بتن کوانتوم جهت افزایش مقاومت و دوام قطعات استفاده شد.

بررسی محصولات کاربردی پروژه قطعات پیش ساخته بتنی مترو قم

جهت انجام این پروژه و تولید قطعات پیش ساخته (داکت بتنی عبور کابل فشار قوی، قطعات بتنی شکلاتی، درپوش داکت بتنی و تراورس‌های بتنی)، از ابر روان‌ کننده بتن کوانتوم QUANTUM استفاده شد تا میزان مقاومت این قطعات بیشتر شده و دوام قطعات افزایش یابد.

بررسی دلایل استفاده از محصولات در پروژه قطعات پیش ساخته بتنی مترو قم

بکارگیری محصول ابر روان کننده بتن کوانتوم QUANTUM در تولید قطعات پیش ساخته اهمیت زیادی دارد و صرفاً برای تولید قطعات بتنی با مقاومت و دوام بالا استفاده می‌شود.

ابر روان کننده کوانتوم باعث کاهش نسبت آب به سیمان می‌شود.
ابر روان کننده کوانتوم باعث کاهش نسبت آب به سیمان می‌شود.

در واقع، از آن‌جا که قطعات پیش ساخته بتنی مترو قم (داکت بتنی، قطعات شکلاتی) برای عبور کابل فشار قوی به کار می‌روند، مقاومت و دوام آنها اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر به این دلیل که روی تراورس‌های بتنی باید ریل‌گذاری انجام ‌شود، داشتن دوام بسیار حائز اهمیت است، چرا که باید توان نگه داشتن قطار شهری را داشته باشد.

استفاده از‌ این ابر روان کننده بتن باعث می‌شود دوام و مقاومت این قطعات افزایش یابد؛ زیرا با کاهش نسبت آب به سیمان، نه تنها میزان مقاومت بالا می‌رود، بلکه میزان دوام نیز افزایش می‌یابد.

اما نکته مهم در تولید این قطعات پیش ساخته، استفاده از ویبره بدنه است تا بتن به صورت کاملاً متراکم‌ تمام قالب را بپوشاند و به صورت یکدست پخش شود. البته استفاده از ویبره بدنه، فقط مختص تولید این قطعات نبود، بلکه در ابتدای عملیات ساخت مترو جهت تولید سگمنت‌های بتنی هم از ویبره بدنه و قالب‌های آماده استفاده شد.