مشخصات پروژه ساخت مدرسه امام خمینی (ره)

پروژه ساخت مدرسه امام خمینی (ره)، از تابستان سال ۱۴۰۱ استارت خورد و هم‌اکنون در حال تحکیم‌سازی گود است. این پروژه که محل اجرایی شدن آن، چهارراه شهدا، جنب حرم مطهر حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) است، از جمله پروژه‌هایی است که شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی مسئولیت انجام آن را بر عهده گرفته است. مسئولیت نظارت و مشاوره اجرای این پروژه نیز بر عهده مهندسین مشاور معمار شهرسازی آستان قدس رضوی است.

اجرای پروژه ساخت مدرسه امام خمینی (رحمه‌الله)، توسط شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی، در چهارراه شهدا قم
اجرای پروژه ساخت مدرسه امام خمینی (ره)، توسط شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی، در چهارراه شهدا قم

بررسی محصولات کاربردی پروژه ساخت مدرسه امام

جهت انجام این پروژه، دو محصول فوق روان کننده بتن پایتون PYTHON و ضد یخ ملات مایع آلپاین ALPINE استفاده شده است.

بررسی دلایل استفاده از محصولات رامکا در این پروژه

زودگیر کننده (ضدیخ) ملات مایع آلپاین، جهت تسریع گیرش بتن انکراژ و نیلینگ اهمیت زیادی دارد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به افزایش سرعت زمان گیرش اولیه ملات، افزایش دما و مقاومت ملات در برابر سیکل ذوب و یخبندان، افزایش قدرت چسبندگی ملات و… اشاره کرد.

استفاده از زودگیر کننده ملات مایع آلپاین شرکت رامکا، جهت تسریع گیرش بتن انکراژ و نیلینگ
استفاده از زودگیر کننده ملات مایع آلپاین شرکت رامکا، جهت تسریع گیرش بتن انکراژ و نیلینگ

برای استفاده از این زودگیر لازم است در هنگام تولید ملات، همراه با سایر مصالح به ملات اضافه ‌شود. البته بهتر است در ابتدا با بخشی از آبِ ملات ترکیب شود و بعد به آن اضافه شود تا میزان اثرگذاری آن در ملات بیشتر باشد. اما افزودنی بتن دیگری که توسط کارفرمای فرع این پروژه، شرکت پایاساز خاک و پی اخوان جهت اجرای پروژه تهیه شده است، فوق روان کننده بتن پایتون است که موجب افزایش کارایی بتن آماده می‌شود.

افزایش کارایی بتن آماده با فوق روان کننده بتن پایتون
افزایش کارایی بتن آماده با فوق روان کننده بتن پایتون

از جمله مزایای این محصول شرکت رامکا، می‌توان به حفظ اسلامپ طولانی مدت بتن تا یک ساعت در دمای ۴۰ درجه، افزایش دوام بتن، کاهش آب بتن در مراحل تولید تا ۲۵% نسبت به بتن معمولی در اسلامپ یکسان، افزایش تراکم و کاهش نفوذپذیری بتن، افزایش ۴۰ درصدی مقاومت بتن و… اشاره نمود.