یکی از محصولات کاربردی و پرتقاضا در شهر قم، افزودنی‌های کاهنده آب (روان کننده بتن) است. بکارگیری افزودنی روان کننده بتن در ساخت و تولید مخلوط‌های بتنی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا نسبت آب به سیمان را کاهش می‌دهد، بدون اینکه هیچ‌گونه اخلالی در مقاومت و دوام بتن ایجاد کند. روان کننده بتن از ترکیب شیمیایی لیگنوسولفونات‌های اصلاح شده تولید شده‌ که با کاهش میزان آب به سیمان و افزایش مقاومت بتن، مخلوط بتنی را روان کرده و کارایی بتن را حفظ می‌کنند. درصد افزایش کارایی بتن با استفاده از این محصولات به قدری است که در شرایط آب و هوایی گرم، کاربرد آن‌ها تا چندین برابر افزایش یافته است.

استفاده از روان کننده بتن بر پایه لیگنوسولفونات در شهرهای مرکزی، بخصوص قم اهمیت زیادی دارد. در واقع از آن‌جا که شهر قم مانند سایر شهرهای مرکزی و جنوبی با تابستان‌های به شدت گرمی روبه‌روست، کاربرد این محصول در صنعت ساختمان‌سازی و کارخانجات تولید بتن رو به فزونی رفته است.

این محصول که میزان مصرف آن با توجه به استانداردهای شرکت تولیدکننده تا حدی متغیر است، به طور معمول بین ۰٫۵ تا ۱٫۵% وزن سیمان به مخلوط بتنی اضافه می‌شود. البته زمان اضافه شدن آن به مخلوط بتنی در دو مرحله امکان‌پذیر است یا هنگام تولید بتن در بچینگ یا هنگام تخلیه بتن به تراک میکسر.

روان کننده بتن قم بر اساس نوع کاربری در سه شکل تندگیر کننده، میزان گیرش عادی و کندگیر کننده، قابل استفاده برای تمام مهندسین سازه است. البته این محصول کاربردی از نظر مواد اولیه شیمیایی چون پلی کربوکسیلات‌ها و نفتالین‌ها، درجات متنوع دیگری را نیز به گروه افزودنی‌های کاهنده آب اضافه کرده است.

همان‌طور که می‌دانید هنگام اختلاط سیمان با آب به واسطه کم بودن نیروی دافعه میان ذرات سیمان، ذرات در کنار هم قرار گرفته و با هم پیوند پیدا می‌کنند. بدین‌ترتیب، کلوخه‌های سیمانی تولید می‌شود که مانع از روانی بتن می‌گردند. این در حالی است که اگر روان کننده به مخلوط آب و سیمان اضافه شود، نیروی جاذب میان ذرات حذف شده و در نتیجه، نیروی دافعه میان ذرات سیمان ایجاد می‌شود و ذرات با وجود این نیروی محرک، بیشتر امکان حرکت پیدا می‌کنند. در واقع، حضور روان کننده در مخلوط بتنی باعث ایجاد بار منفی روی دانه‌های سیمان شده و در نتیجه، نیروی جدایش میان دانه‌های سیمان حکمفرما می‌شود.

صنایع شیمی ساختمان رامکا یکی از برترین تولیدکنندگان محصولات شیمی ساختمان است که با تکیه بر دانش و تجربه روز دنیا در تولید محصولات و صنایع ساختمانی قدم برداشته و تولید و تأمین محصولات شیمی را در دستور کار خود قرار داده است.

برای تولید روان کننده بتن قم و همچنین دیگر صنایع شیمی ساختمان، گروه خلاق و باتجربه رامکا عزم خود را جزم کرده تا نسل جدیدی از این محصولات را در اختیار مهندسین سازه و کارخانجات بتن آماده و بتن پیش‌ساخته قرار دهد تا نه تنها بتنی با کیفیت روانه بازار شود، بلکه تمام مشکلات موجود در تولید بتن مقاوم و نفوذناپذیر از میان راه برداشته شود.

 

این شرکت از طریق وبسایت رامکا به معرفی کلیه محصولات خود به مشتریان پرداخته است و در کنار معرفی، به صورت جامع روش‌ مصرف و کاربردهای هر یک از محصولات را تبیین کرده است. بدین‌ترتیب مسئولین خرید کارخانجات تولید بتن و…، تنها با یک مقایسه کوچک میان محصولات این شرکت و سایر شرکت‌ها متوجه خواهند شد که برند رامکا بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

برای خرید روان کننده بتن رامکا کافی است با شماره‌های ذیل تماس حاصل فرمایید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان در زمینه استفاده از روان کننده بتن قم و دریافت نمونه تست از این محصول، در تولید بتن باکیفیت پیشگام باشید.

آدرس: قم، خیابان لقمان، طبقه فوقانی مسجد امام حسین (ع)

تماس: ۰۲۵۳۳۵۵۷۵۹۶ | ۰۲۵۳۳۵۵۶۷۶۷