راهنمای استفاده رزین سنگ مصنوعی: روش و میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی

روش و میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی به دو صورت اپوکسی و پلی استر تولید می‌شود. رزین پلی کربوکسیلات رایج‌تر از دیگر مواد موجود رزین سنگ مصنوعی است. ساختار زنجیره‌ای خاص و ترکیبات متنوع این مواد سبب راحتی و گستردگی مصرف رزین سنگ مصنوعی شده است. استفاده این مواد مثل افزودنی‌های دیگر بتن است. میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی به میزان مقاومت لازم محصول تولیدی توسط این افزودنی بستگی دارد. در این متن به راهنمای استفاده رزین سنگ مصنوعی خواهیم پرداخت با بلاگ رامکا با ما همراه باشید.

میزان مصرف این ماده توسط شرکت‌های تولیدی به اطلاع کاربران خواهد رسید. این ماده به دلیل شباهت زیاد با ابرروان کننده بتن روش و مصرف متشابه با آن را هم دارد. برای ساخت سنگ مصنوعی و سمنت پلاس مقاومتی که برای این محصولات لازم است تعیین کننده مصرف رزین سنگ مصنوعی می‌باشد.

طولانی شدن زنجیره فرعی این مواد غلظت رزین سنگ مصنوعی را زیاد می‌کند. این خاصیت یعنی با استفاده کم‌تر این مواد به نسبت آب به سیمان پایین‌تر در تولید سنگ مصنوعی خواهید رسید.

راهنمای استفاده رزین سنگ مصنوعی

هر چه از این ماده در تولید مصنوعات سنگی بیش‌تر استفاده شود، مقاومت نهایی محصول بالا می‌رود. البته یک حالت حدی برای مصرف این ماده وجود دارد. این مواد با پخش کردن ذرات سیمان سبب کم شدن مصرف آب و افزایش مقاومت محصول تولیدی می‌شود.

برای ساخت قطعات سیمانی که نمای آن‌ها مهم است. مقداری رزین سنگ مصنوعی سبب کاهش هوای مخلوط بتنی شده و یک محصول باکیفیت و مستحکم را تولید می‌کند. بیش‌تر از حد تعیین شده این ماده سبب کاهش چسبندگی سیمان و کاهش مقاومت نهایی مصنوعات بتنی و سنگی می‌شود.

حدودا بین ۰٫۵ تا ۱ درصد وزنی سیمان برای استفاده رزین سنگ مقدار مناسبی است. برای تعیین دقیق میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی غلظت آن را باید سنجید و با خشک کردن و وزن کردن میزان ماده جامد به‌دست می‌آید.

بیشتر بخوانید  راهنمای استفاده ابر روان کننده بتن: روش مصرف و میزان مصرف ابر روان کننده بتن

در ادامه راهنمای استفاده رزین سنگ مصنوعی باید گفت که به دلیل کم بودن مصرف این ماده از وزن وزن دقیق اطمینان حاصل فرمایید. اگر با آب فراوان قصد رقیق کردن داشتید میزان آب مصرفی را در کل طرح اختلاط در نظر بگیرید.

عوامل موثر بر مقدار مصرف رزین سنگ مصنوعی

  1. نوع محصول تولیدی: هر نوع از محصولات یک مقدار مشخصی رزین سنگ مصنوعی نیاز دارد.
  2. طرح اختلاط : این افزودنی برای کاهش نسبت آب به سیمان به کار می‌رود. پس دانستن میزان اولیه مصالح مخلوط بتنی یک امر مهم است.
  3. اندازه ذرات سیمان مصرفی: هر چه ذرات سیمان ریزتر باشد. تعداد آن بالا می‌رود. برای جداسازی این ذرات از هم و جلوگیری از کلوخه شدن نیاز به رزین سنگ مصنوعی بیش‌تری می‌باشد.
  4. میزان حرارت زایی سیمان: سیمانی که حرارت زایی بالایی دارد، سبب گیرش سیمان شده و مخلوط بتنی سفت شده و برای روان کردن آن از این ماده استفاده می‌شود.
  5. مقاومت نهایی لازم: برای ساخت قطعات بتنی محکم‌تر استفاده از رزین سنگ مصنوعی بیش‌تر خواهد شد.
  6. هزینه و زمان تولید: این مواد در مصرف کلی بتن، کاهش و زمان ساخت محصولات هم به دلیل رسیدن سریع به مقاومت بالا هم کم می‌شود.
  7. نوع قالب و ویبراتور کارخانه ساخت: استفاده از رزین سنگ مصنوعی سبب کاهش هزینه ویبراتور و متراکم کردن بتن خواهد شد. قالب را زودتر می‌توان باز کرد.
  8. غلظت رزین سنگ مصنوعی: هر چه غلظت ماده رزینی بیش‌تر باشد، میزان کم‌تری رزین برای ساخت مصنوعات بتنی لازم است.
  9. مکان کارگاه و شرایط محیطی کارگاه:

در ادامه راهنمای استفاده رزین سنگ مصنوعی نباید از قلم بیفتد که رقیق کردن رزین سنگی با آب و افزودن به مخلوط سیمانی یک روش مناسب برای استفاده این مواد است. با این روش هم زمان اختلاط کم شده و هم میزان اثرگذاری زیاد می‌شود. بهتر است این افزودنی به مواد خشک اضافه نشود تا در مخلوط سیمانی یکنواخت پخش شود.

بیشتر بخوانید  راهنمای استفاده ضد یخ بتن: مقدار و روش مصرف زودگیر بتن و ملات

پس برای افزایش اثرگذاری رزین سنگ مصنوعی آن را در مرحله قبل از قالب‌گیری اضافه می‌کنند. اضافه کردن این مواد بعد از ریختن بتن در قالب و ریختن رزین روی آن تاثیرگذاری لازم را نخواهد داشت. حتی امکان اثر گذاری منفی و از دست رفتن برخی خواص بتن وجود دارد.

مثلا برای ساخت موزاییک پلیمری افزودن اندکی کم‌تر از ۱% وزن کل سیمان رزین سنگ مصنوعی به مخلوط سیمانی پس از ترکیب مواد اولیه با هم در نهایت مقاومت را ۲ برابر می‌کند. این رزین با تغییر در ریزساختار سیمان سبب تراکم بالا هم می‌شود. تراکمی که مقاومت در برابر یخبندان را به طور چشم‌گیری افزایش می‌دهد. همین کاهش نفوذپذیری دلیل محبوبیت استفاده از رزین برای کف‌پوش شهری شده است.

میزان و روش مصرف رزین سنگ مصنوعی رامکا

استفاده از رزین سنگ مصنوعی شرکت رامکا منجر به کاهش مصرف مواد اولیه و هزینه در ضمن افزایش مقاومت نهایی محصول است. مثلا اگر یک قطعه بتنی مثل موزاییک بدون افزودنی این شرکت تولید شود نه مقاومت مناسبی دارد و نه دوام؛ با ضربه شکسته و در حمل و نقل آسیب می‌بیند. ولی با افزودن رزین و ساخت موزاییک هم مصالح کم‌تر مصرف شده و هم مقاومت بالاتری را شاهد خواهید بود.

موزاییک پلیمری تولید شده با رزین سنگ مصنوعی و دارای دوام فوق العاده در برابر یخبندان
موزاییک پلیمری تولید شده با رزین سنگ مصنوعی و دارای دوام فوق العاده در برابر یخبندان

مثلا برای ساخت سمنت پلاس پلیمری مقاوم در برابر عوامل محیطی و یخبندان با ساختار نانو ذرات با اضافه کردن اندکی رزین سنگ مصنوعی به این ترکیب مقاومت ۳ برابری را در مقایسه با بتن شاهد خواهید بود. استفاده از رزین سنگ مصنوعی سبب کاهش نفوذپذیری آب به داخل محصول شده و در برابر سیکل یخبندان و ذوب مقاومت بسیار بالایی به‌دست می‌آید. برخی سمنت پلاست‌ها به قدری توسعه و گسترش یافته‌اند که تقریبا تمامی المان‌های شهری و پارک‌ها با این مصالح تولید و مصرف رزین هم افزایش زیادی داشته است.

استفاده ار رزین سنگ مصنوعی برای تولید قطعات سمنت پلاس در ساخت المان‌های شهری
استفاده ار رزین سنگ مصنوعی برای تولید قطعات سمنت پلاس در ساخت المان‌های شهری

میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی رزیکس

این ماده برای افزایش آب بندی بتن و مقاومت خمشی استفاده می‌شود. به طور مثال برای ساخت موزاییک پلیمری به ازای هر ۱۰۰ کیلوگرم سیمان ۵۰۰ گرم از این رزین استفاده می‌شود. مقدار مصرف این رزین از ۰٫۱ تا ۰٫۸ درصد وزن سیمان متغیر است. برای مصرف خارج از این محدوده تعیین شده با کاشناسان و متخصصان رامکا تماس برقرار فرمایید.

بیشتر بخوانید  راهنمای مصرف روان کننده بتن و روش مصرف انواع روان کننده بتن

 

رزین سنگ مصنوعی رزیکس RESIX
رزین سنگ مصنوعی رزیکس RESIX

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ
به کمک نیاز دارید؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟