جدول طرح اختلاط بتن کفسازی + راهنمای انتخاب مصالح و افزودنی ها و مشخصات

طرح اختلاط بتن کفسازی

در این مقاله با توجه به معرفی و آشنایی با بتن کفسازی نحوه ساخت این بتن توضیح داده می‌شود. پس آشنایی با انواع مصالح مورد استفاده و خواص ذاتی این مواد و پس از ورود به مخلوط بتنی بررسی می‌شود. سنگدانه مناسب و سیمان استاندارد به همراه افزودنی‌های لازم در بتن کفسازی معرفی می‌شوند. در نهایت نیز طرح اختلاط بتن کفسازی و مقدار مجاز استفاده از مصالح بتن مشخص می‌شود. برای نمونه یک طرح اختلاط پیشنهادی برای بتن کفسازی ارایه شده است.

اختلاط و تولید بتن کفسازی

برای ساخت یک کفسازی بتنی دانستن نوع مصالح و میزان مورد استفاده هر کدام لازم است. در طرح اختلاط یک بتن مقادیر و نوع مصالح تعیین می‌شود. یکی از پارامترهای مهم در ساخت بتن دانستن نسبت آب به سیمان است. این مقدار مقاومت نهایی بتن را مشخص می‌کند.

کفسازی بتنی ایده آل نیاز به طرح اختلاط قوی دارد.
کفسازی بتنی ایده آل نیاز به طرح اختلاط قوی دارد.

برای طراحی یک بتن مناسب باید کاربری آن تعیین شود. بتن کف معمولا در سطح زمین و تراز صفر ساخته خواهد شد. ولی در مواردی این کف در سطح زیر زمین و یا حتی کف طبقات بالایی اجرا می‌شود. پس بتنی که در سطح زمین اجرا شود با بتن کف طبقات متفاوت است.

کاربری اصلی کف مدنظر نوع بتن مورد نیاز را تعیین می‌کند. مثلا طراح اختلاط بتن یک سوله صنعتی باید علاوه بر مقاومت و دوام در برابر ضربه و بار سنگین پایداری خود را حفظ کند. یا بتنی که در کف یک پمپ بنزین استفاده شده باید با استفاده از طرح اختلاط مناسب و مواد افزودنی در بتن در برابر نشت خودروها هم ایمن باشد. بتنی که در فضای آزاد استفاده شود باید نفوذ ناپذیر بوده و در برابر شرایط جوی مثل یخبندان مقاومت لازم را داشته باشد.

مصالح بتن کفسازی

تمامی بتن‌های موجود از سیمان و آب و سنگدانه به عنوان مصالح اصلی تشکیل شده‌اند. سنگدانه‌ها شامل شن و ماسه هستند. ابعاد سنگدانه در این بتن محدود بوده و بهتر است که از سنگدانه ریزتر استفاده شود. قدرت و مقاومت سایشی این ذرات سنگدانه باید بسیار بالا بوده تا دوام بتن در بلند مدت حفظ شود.

استفاده از مصالح مرغوب کیفیت بتن را افزایش خواهد داد
استفاده از مصالح مرغوب کیفیت بتن را افزایش خواهد داد

در استاندارد ملی ایران شماره ۸۴۴۷ مباحث مربوط به آزمایش سایش سنگدانه توضیحاتی ارایه شده است. یکی از روش‌های مشهور تعیین مقاومت سنگدانه آزمایش ماشین لوس آنجلس است. در این روش مقدار معلومی سنگدانه در استوانه دوار به همراه گوی فلزی ریخته شده و مقدار خرد شدن سنگدانه توسط دانه بندی تعیین می‌شود. دوام خود بتن کفسازی توسط آزمایش چرخ پهن استاندارد ملی شماره ۲۰۱۸۵ و ۲-۷۵۵ تعیین می‌شود. عمده مقاومت بتن توسط سنگدانه تامین خواهد شد.

سنگدانه مورد استفاده در بتن کفسازی

سنگدانه کفسازی باید محکم باشد. سنگدانه سیلیسی گرد و گرانیتی شکسته بهترین انتخاب برای ساخت بتن کفسازی هستند. سنگدانه کوارتز به دلیل مقاومت سایشی بالا برای مکان پرتردد بسیار مناسب می‌باشد. معمولا سنگدانه‌های مورد استفاده در بتن بیش از ۱۰۰ مگا پاسکال تحمل نیرو دارند. ولی چه اتفاقی می‌افتد که در ترکیب با سیمانی که خودش مقاومتی در حد سنگ دارد تبدیل به جسمی با ۳۰% مقاومت اجزای تشکیل دهنده تولید می‌شود؟ تشکیل لایه مرزی بین سیمان و سنگدانه که بسیار در برابر نیرو عمل می‌کند؛ دلیل اصلی این موضوع است.

بیشتر بخوانید  روش ارائه طرح اختلاط بتن سبک

اگر برای پروژه عظیمی سنگدانه ریز کافی در دسترس نباشد، باید از سنگ با ساختار ریز یا ریزبافت استفاده کرد. چگالی بالا و جذب آب پایین از شرایط دیگر سنگدانه مناسب برای ساخت بتن کف است. افزایش حجم سنگدانه بتن در صورت مخلوط شدن در فضای آب و سیمان یکی از مشکلات برخی سنگدانه‌های مصرفی در بتن است. شناخت ساختار سنگدانه و رفتار این مصالح در دراز مدت برای استفاده در بتن بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: انواع کفسازی بتن

سیمان مورد استفاده در بتن کفسازی

بهترین سیمان برای بتن کفسازی تیپ ۲ معمولی است. ولی در شرایط خطرناک و در معرض یون مخرب مثل سولفات و کلر بهتر است، از سیمان تیپ ۵ استفاده شود. مکمل دوده سیلیسی و مواد پوزولانی برای این روش بسیار مناسب هستند.

برای شناخت سیمان کارخانه سازنده آزمایش‌های شیمیایی و فیزیکی بسیاری روی سیمان انجام می‌دهد. در صورت اطمینان پیدا کردن از دقت نتایج و رسیدن به حدود استاندارد موجود برای استفاده سایرین به اطلاع رسیده و معمولا در سایت شرکت قرار خواهد گرفت.

نتایج آزمایش فیزیکی سیمان تیپ ۲ دلیجان

آزمایش استاندارد ACI نتیجه
بلین ۳۹۰ ۳۰۸۵
درصد باقی مانده روی الک ۴۵ میکرون ASTM C430-96(c) ۳%/۹
درصد باقی مانده روی الک ۹۰ میکرون ASTM C430-96(c) ۱%
مینیمم اولیه ۳۹۲ ۱۶۰
مینیمم نهایی ۳۹۲ ۲۰۵
مقاومت فشاری ۳ روزه ۳۹۳ ۳۵۵
مقاومت فشاری ۷ روزه ۳۹۳ ۴۶۵
مقاومت فشاری ۲۸ روزه ۳۹۳ ۵۸۸

 

بررسی کیفیت سیمان تولیدی جزو وظایف اصلی کارخانه سیمان است
بررسی کیفیت سیمان تولیدی جزو وظایف اصلی کارخانه سیمان است

افزودنی‌های لازم برای بتن کفسازی

بتن کفسازی چون تحت بار زیاد و تردد قرار دارد باید در برابر تغییر شکل مقاوم باشد. استفاده از الیاف بتن برای جلوگیری از تغییر شکل بتن بسیار مناسب است. الیاف پلی پروپیلن در بتن کفسازی بسیار استفاده می‌شود. ژل میکروسیلیس هم برای افزایش مقاومت و به نوعی آب بند کردن بتن استفاده می‌شود. البته مواد مکمل دیگر هم مثل چسب پلیمری برای آب بند کردن به ویژه درز بتن کاربرد دارد.

الیاف بتن

الیاف پلی پروپیلن POLYPROPYLENE

ویژه استفاده در انواع بتن الیافی

ژل میکروسیلیس

سوپر ژل میکروسیلیس پرو PRO

الیافی و بدون الیاف | آب بندی و دوام بتن

ژل میکروسیلیس

پاور ژل میکروسیلیس اولترا ULTRA

الیافی و بدون الیاف | آب بندی و دوام بتن

ژل میکروسیلیس

مکمل بتن پلاس PLUS

بهبود رئولوژی و خواص آب بندی و دوامی بتن

ژل میکروسیلیس

دوغاب میکروسیلیس میکرو MICRO

ساخت بتن آب بند و با دوام

استفاده از روان کننده بتن در کفسازی برای کاهش نسبت آب به سیمان و افزایش مقاومت بسیار مناسب است. هم چنین مصرف ابر روان کننده در بتن باعث افزایش کارپذیری خواهد شد. این موضوع در اجرای راحت بتن کفسازی بسیار اهمیت دارد. اساس کار روان کننده در بتن باردار یکسان کردن ذرات سیمان و جدا شدن ذرات سیمان در اثر دافعه الکترواستاتیکی است.

فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن دراگون DRAGON

افزایش روانی و مقاومت بتن در هوای گرم

فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن پایتون PYTHON

افزایش روانی بتن در محل بتن ریزی، ویژه لوله پمپاژ طولانی

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن کوانتوم QUANTUM

کاهنده آب بسیار پر قدرت، ویژه آب به سیمان بسیار پایین

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن زنون XENON

ویژه تولید بتن در بچینگ در فصل زمستان، با حفظ اسلامپ مناسب

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن رادون RADON

حفظ اسلامپ طولانی، ویژه بچینگ و بتن‌ریزی در هوای گرم

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن پالادیوم PALLADIUM

پر قدرت برای روان کردن بتن هنگام تخلیه در محل پروژه

روان کننده بتن

روان کننده بتن رلیکس RELIX

افزایش روانی بتن در محل بتن ریزی، ویژه لوله پمپاژ طولانی

روان کننده بتن

روان کننده بتن فانتوم PHANTOM

افزایش روانی و مقاومت بتن در هوای گرم

رنگدانه بتن کفسازی

شرکت سازنده رنگدانه مقدار مصرف این ماده در بتن را تعیین می‌کند. از رنگدانه بتن به دو صورت ترکیب با مخلوط سیمانی تازه و پاشیدن روی سطح نیمه خشک شده استفاده می‌شود. هر دو روش ویژگی‌های خاص خود را دارد. با توجه به نیاز هر پروژه روش کار و مقدار اختلاط تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید  4 ویژگی که در ارائه طرح اختلاط بتن باید به آن توجه کرد!
بتن کفسازی با استفاده از رنگدانه بسیار چشم نواز می‌شود.
بتن کفسازی با استفاده از رنگدانه بسیار چشم نواز می‌شود.

رنگ‌های اصلی موجود در بازار توسط ساختار مواد شیمیایی مشخص خواهد شد. مثلا کبالت رنگ آبی و اکسید آهن قرمز و باریم و کلسیم زرد هستند. خود سیمان سفید هم برای پوشش با موادی مثل پودر سنگ مخلوط شده و روی سطح اجرا می‌شود.

طرح اختلاط بتن کفسازی

بهترین رده مقاومتی برای بتن کفسازی ۳۰ مگاپاسکال است. نسبت آب به سیمان در این بتن باید کمتر از ۰/۴۵ باشد. ولی مقاومت بیش از این مقدار در سایر کاربری‌ها رواج دارد. طرح اختلاط همان فرمول ساخت بتن کفسازی است. یعنی تمامی مصالح مورد نیاز با وزن دقیق برای ساخت بتن مشخص شوند.

دانه بندی بتن کفسازی

دو اصل مهم در بتن کفسازی ریز بودن و پیوسته بودن سنگدانه بتن است. مطابقت با نمودار استاندارد دانه بندی بهترین حالت ممکن برای انتخاب سنگدانه بتن کفسازی است. در این حالت فضای خالی ایجاد شده در بین ذرات به حداقل مقدار خود خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: کفسازی بتنی: هر آنچه درباره انواع کفسازی بتنی و مزایای آن باید بدانید!

نمودار دانه بندی سنگدانه بتن و محدوده مناسب برای سنگدانه مورد استفاده
نمودار دانه بندی سنگدانه بتن و محدوده مناسب برای سنگدانه مورد استفاده

عیار سیمان در بتن کفسازی

عیار سیمان در طرح اختلاط تعیین می‌شود. برای کارهای عادی عیار ۴۰۰ کیلوگرم تمامی نیازهای مقاومتی را برآورده خواهد کرد. ولی این مقدار قابلیت تغییر دارد. با ریز شدن اندازه سنگدانه در بتن مقدار سیمان طرح اختلاط باید زیاد شود. مثلا اگر قطر سنگدانه کمتر از ۱۰ میلی‌متر باشد عیار سیمان بین ۳۷۵ تا ۴۵۰ کیلوگرم است.

مقادیر بالا فقط توصیه شده است. الزامی برای رعایت دقیق این اعداد وجود ندارد. مثلا اگر از پوزولان در طرح اختلاط بتن استفاده شود مقادیر نیاز سیمان به شدت کاهش می‌یابد. استفاده از روان کننده بتن یا موادی همانند چسب پلیمری هم تا حدودی طرح اختلاط پایه را به هم می‌ریزد.

مقدار مصرف افزودنی‌ها در بتن کفسازی

افزودنی بتن همانند دیگر مصالح مخلوط بتنی نیست. حدود بالا و پایین این مواد در هر شرایطی متغیر است. در آیین نامه‌های موجود و استانداردهای منتشر شده حدود تمامی افزودنی‌ها بیان شده است. آگاهی از خواص خود مواد افزودنی و تاثیرات این مواد روی بتن برای استفاده صحیح لازم است.

بیشتر بخوانید  ساخت مخلوط های آزمایشگاهی بتن

اگر از مقادیر توصیه شده مواد افزودنی کمتر استفاده شود، اثری روی بتن نخواهد گذاشت. اضافه کردن بیش از حد مواد هم بتن را در نهایت از بین خواهد برد. استاندارد ملی ایران در شماره ۱-۲۹۳۰ و ۲-۲۹۳۰ به بررسی خواص خود مواد افزودنی بتن و مقدار مجاز مصرف پرداخته است.

روان کننده بتن

یکی از مهم ترین افزودنی‌های بتن کفسازی استفاده از روان کننده از مقدار ۰/۱% تا ۱% است. ابر روان کننده پالادیوم شرکت رامکا برای ساخت بتن کفسازی توصیه می‌شود. این افزودنی را می‌توان در محل اجرای بتن به تراک میکسر افزود. یعنی برای یک تراک ۶ متری حدود ۶ کیلوگرم از این روان کننده کافی است.

روان کننده بتن برای اجرای راحت بتن بسیار مفید است.

در مورد برخی از افزودنی‌ها نیازی به دقیق بودن در مصرف آن افزودنی نیست. ولی ابر روان کننده بتن به دلیل قدرت فوق العاده بودن حتما باید وزن شده و بعدا مقدار مورد نظر به بتن افزوده شود. اگر این کار به صورت چشمی انجام شود و مقدار زیادی روان کننده به بتن اضافه شود بتن از دست رفته و دانه بتن جدا می‌شود.

الیاف بتن

برای افزایش قدرت بتن و جلوگیری از ترک خوردن باید الیاف را به بتن اضافه کرد. مقدار مصرف الیاف پلی پروپیلن در بتن به ازای هر مترمکعب مخلوط سیمانی بین ۱ تا ۲ کیلوگرم است. یکی از موارد جدی در اثر مصرف زیاد الیاف در بتن کم شدن کارایی بتن است. پس باید حدود معرفی شده توسط شرکت‌ها در ساخت بتن رعایت شود.

یک نمونه بتن ساخته شده با الیاف پلی پروپیلن
یک نمونه بتن ساخته شده با الیاف پلی پروپیلن

پلیمر بوتادین استایرن

چسب بتن بر پایه بوتادین استایرن SBR در بتن کفسازی بسیار مناسب است. استفاده از این مواد هم در افزایش مقاومت کششی و تغییر شکل موثر بوده و هم بتن را آب بندی می‌کند. خاصیت آب گریزی این مواد در بتن بسیار به کار می‌آید.

ماده اولیه پلیمر بوتادین استایرن مورد استفاده در بتن کفسازی
ماده اولیه پلیمر بوتادین استایرن مورد استفاده در بتن کفسازی

دوده سیلیسی (میکروسیلیس)

افزایش مقاومت سایشی و پرکردن منافذ توسط دوده سیلیسی مهم‌ترین دلیل استفاده از این ماده در بتن است. معمولا این ذرات بسیار ریز و در حد میکرون هستند. سطح ویژه این مواد در حدود ۲۰ مترمربع بر گرم است. در برخی طرح اختلاط‌های موجود این ماده تا مقادیر زیادی جایگزین سیمان شده و در این صورت رسیدن به مقاومت ۲۸ روزه مورد نظر الزامی است.

"یک

مقدار رنگدانه در بتن کفسازی

مقدار مصرف رنگدانه در بتن متفاوت است. با توجه به جنس رنگدانه و ساختار شیمیایی و درجه رنگی که برای کار نیاز باشد، مختلف است. رنگ‌های معمولی در بازار بین ۱ تا ۱۰ درصد وزن سیمان به بتن اضافه می‌شوند. رنگ خود سیمان هم در مقدار نیاز این مدل رنگ‌ها موثر است. مثلا مخلوط دارای سیمان سفید به مراتب به پودر رنگی کمتری نسبت به سیمان سیاه نیاز خواهد داشت.

مصرف برخی از رنگدانه‌های بتن بیش از مقادیر معمول است. مثلا رنگدانه‌هایی در حدود ۱۵% جایگزین سیمان می‌شوند. یکی از مباحث مطرح شده در این موارد تامین مقاومت فشاری لازم است. به همین دلیل در صورت مصرف بیش از حد پودر رنگ باید نمونه بتن تهیه شده تحت آزمایش مقاومتی قرار گیرد.

نمونه جدول طرح اختلاط بتن کفسازی

هدف اصلی از کفسازی بتنی ساخت یک کف مسطح و هموار غیر قابل نفوذ است. در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و در دسترس بودن مصالح از موارد تعیین کننده در طراحی یک بتن مناسب و با کیفیت است. این طرح اختلاط یک پیشنهاد است. معمولا نسبت آب به سیمان در این طراحی بین ۰/۴ تا ۰/۴۵ است.  قابلیت استفاده از این نسبت‌های معلوم شده در اکثر پروژه‌ها وجد دارد. ولی بهتر است قبل از اجرای بتن و کفسازی با مشاوران زمینه بتن و متخصصان قبل از شروع کار الزامی است.

مواد افزودنی بتن بعضی مواقع با هم واکنش می‌دهند. دانستن خواص هر ماده پس از اضافه شدن به بتن برای جلوگیری از وقوع حادثه الزامی است. در برخی موارد هم مصرف بعضی از افزودنی‌ها نیاز برخی دیگر را معلوم می‌کند. مثلا اگر در یک بتن از الیاف و مواد جاذب آب استفاده کنیم، به شدت بتن قوام پیدا کرده و نیاز شدیدی به روان کننده بتن احساس خواهد شد. در هر صورت طرح اختلاط پیشنهادی باید مقاومت فشاری لازم و سایر آزمایش‌های موجود را ارضا کند.

یک نمونه پیشنهادی طرح اختلاط بتن کفسازی

مصالح

شن نخودی ماسه (مدول نرمی کمتر از ۳) سیمان (تیپ۲) دوده سیلیسی بوتادین استایرن ابرروان کننده پالادیوم
مقدار مصرف (کیلوگرم بر مترمکعب بتن) ۷۰۰ ۱۱۰۰ ۴۰۰ ۳۰ ۲۰

۱

رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی یونیکس UNIX

افزایش حالت خمیری زمان و کارایی ملات سنگ مصنوعی

فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن دراگون DRAGON

افزایش روانی و مقاومت بتن در هوای گرم

فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن پایتون PYTHON

افزایش روانی بتن در محل بتن ریزی، ویژه لوله پمپاژ طولانی

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن کوانتوم QUANTUM

کاهنده آب بسیار پر قدرت، ویژه آب به سیمان بسیار پایین

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن زنون XENON

ویژه تولید بتن در بچینگ در فصل زمستان، با حفظ اسلامپ مناسب

ضد یخ بتن

ضد یخ ملات مایع آلپاین ALPINE

زود گیر کننده‌ ملات، دارای کلر

حباب هوا ساز بتن

حباب هوا ساز بتن هیرو HERO

افزایش کارایی و دوام در برابر سیکل ذوب و یخبندان

رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی رزیکس RESIX

افزایش آب بندی و مقاومت فشاری و خمشی موزاییک پلیمری

ضد یخ بتن

ضد یخ بتن مایع اسکیمو ESKIMO

زودگیر بتن بدون کلر

دیرگیر بتن

دیرگیر بتن لیکو LICO

افزایش زمان گیرش بتن در هوای گرم

افزودنی بتن

دیرگیر پمپ بتن پامپر PUMPER

ویژه جابجایی پمپ در هوای گرم

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن رادون RADON

حفظ اسلامپ طولانی، ویژه بچینگ و بتن‌ریزی در هوای گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonخرید و مشاوره افزودنی های بتن
پیام در واتساپ
به کمک نیاز دارید؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟