بتن ریزی: راهنمای جامع اقدامات لازم از تولد تا ۲ روزگی بتن

بتن ریزی

بتن در سنین اولیه همانند نوزادی است که باید مراقبت شود تا به بلوغ برسد! عوامل زیادی از زمان تولید در بچینگ، انتقال به سمت پروژه در میکسر، بتن ریزی، قالب برداری و عمل آوری بتن باید کنترل شوند تا بتن مطلوبی داشته باشیم.
انتخاب صحیح مصالح و نسبت های اختلاط، بدون شک مهمترین قدم برای رسیدن به هدف تولید، یعنی ساختن بتن دارای مقاومت و دوام مورد نیاز در سازه می باشد. با این وجود، برای رسیدن به این هدف باید توجه خاصی به بتن در سنین اولیه شود. واژه سنین اولیه فقط به ۲ روز اول بعد از تولید بتن اطلاق می شود، ولی در این مدت عملیات زیادی انجام می شود، مانند مخلوط کردن، انتقال بتن به کارگاه، بتن ریزی در قالب، متراکم کردن، پرداخت، عمل آوری و قالب برداری.

این عملیات بر روی خصوصیات بتن تازه، مانند کارآیی، زمان گیرش، بلوغ بتن و سرعت کسب مقاومت آن، اثر می گذارد. بدیهی است، کنترل عملیات بتن ریزی و نگهداری بتن در سنین اولیه به منظور اطمینان حاصل کردن از اینکه المان سازه ای دارای خواص مورد نظر می باشد، بسیار ضروری است.

اگر قصد دارید تمام مراحل تولید بتن، بتن ریزی و عمل آوری بتن را با رعایت الزامات و شرایط آن بیاموزید پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بتن در سنین اولیه

در حرفه پزشکی، این امر واضح است که برای پرورش یافتن یک انسان سالم، ضروری است که در دوران اولیه رشد کودک تازه متولد شده توجه ویژه ای به وی شود. این ایده، قابل تعمیم به بتن نیز می باشد.

لیکن در هر دو مورد گفته شده، بر سر این موضوع که سنین اولیه چند روز است، اختلاف نظر وجود دارد. متخصصان بتن در مورد این نکته اتفاق نظر دارند که عوارض ناشی از افت کارآیی در بتن تازه، هنگام بتن ریزی یا قبل از آن، جداشدگی دانه ها، آب انداختگی هنگام متراکم شدن، روند کند کسب مقاومت، می تواند به طرز غیر معمولی بتن را دگرگون کرده، بر بتن تأثیر نامطلوب گذاشته، و از عمر مفید آن بکاهد.

مدت زمان مشخص مناسبی برای اندازه گیری “سنین اولیه” وجود ندارد. برای رسیدن بتن به مقدار معینی از بلوغ، عوامل مختلفی مانند نوع سیمان، فعالیت سیمان، دما و مواد افزودنی بتن و غیره دخالت دارند. عموماً، عامل زمان، تعیین کننده نیست، مگر آنکه برای موردی، آن هم با احتیاط مشخص شود. البته مقدار هیدراتاسیون عامل مشخص کننده بهتری می باشد.

با این وجود، این اطلاعات در مواردی که کار جنبه عملی دارد، در دسترس نیست. یکی از تعاریف دیگری که مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر عملی می باشد، زمان رسیدن بتن به خصوصیات مورد نظر است. تمامی این زمان ها، سنین اولیه محسوب می شوند، به عبارت دیگر سنین اولیه تابع روش مورد استفاده می باشد.

شخصی که قالب ها را باز می کند، این مدت را زمانی می داند که مقاومت بتن به ۱۵ مگاپاسکال برسد، در حالی که شخصی که از قالب لغزنده استفاده می کند، نیاز به این مقدار مقاومت ندارد. در اینصورت هیچ جواب جامعی برای سؤال مزبور وجود ندارد.

عده ای معتقدند که هنگامی که نوع کار مشخص باشد، می توان برای بتن معمولی در شرایط عادی، ۲۴ ساعت و برخی معتقدند که می توان ۴۸ ساعت را معیار قرار داد، اما مقادیر گفته شده تقریبی هستند.

از آنجا که مخلوط بتن معمولی (بتنی که با سیمان پرتلند معمولی ساخته شده و تحت عملیات بتن ریزی و دمای معمولی قرار میگیرد)، معمولا به ۶ تا ۱۰ ساعت زمان برای گیرش نیاز دارد و ۱ تا ۲ روز طول می‌کشد تا مقاومت مورد نظر را قبل از باز کردن قالب کسب کند، تعریف سن اولیه شامل مخلوط بتن با حالت خمیری و از طرف دیگر شامل ۱ تا ۲ روز سن بتن سفت شده، بدون نیاز به مواظبت خاص (غیر از عمل آوری مداوم با آب، که بعداً شرح داده می شود) می گردد.

مدت زمان سن اولیه، در مقایسه با طول عمر پیش بینی شده بتن، بسیار کم است، اما در این مدت، عملیات بسیاری بر روی بتن صورت می گیرد که نه تنها تحت تأثیر خصوصیات مصالح قرار دارند، بلکه بر روی آنها نیز تأثیر می گذارند. به عنوان مثال، مخلوط بتن با کارآیی کم، به سختی مخلوط می شود، و از طرف دیگر، اختلاط زیاد باعث کاهش کارآیی می شود. هدف این کتاب، شرح جزئیات عملیات و دستگاهها نمی باشد، اما مهندسان باید با ترتیب عملیات و تأثیر آنها بر روی خصوصیات بتن در سنین اولیه و همچنین باید با واژه های مورد استفاده در کارگاه آشنایی داشته باشند.

به طور کلی، ترتیب عملیات اصلی مطابق زیر می باشد:

  1. پیمانه کردن بتن
  2. مخلوط کردن بتن
  3. انتقال مخلوط بتن از محل ساخت به کارگاه
  4. ریختن بتن شل یا خمیری در محل مورد نیاز
  5. متراکم کردن بتن
  6. پرداخت مخلوط بتن در زمانی که هنوز کارآیی دارد.
  7. عمل آوری برای رسیدن به مقاومت مورد نظر قبل از قالب برداری

برای درک اهمیت عملیات و دستگاههای اصلی مورد استفاده، عملیاتی که در زیر شرح داده می شود، به چند گروه تقسیم می شوند. در عمل، این عملیات با یکدیگر تداخل دارند. به عنوان مثال، در روش کامیون و میکسر مخلوط کن، عملیات مخلوط کردن و حمل بتن همزمان صورت می پذیرد.

نهایتاً اینکه، بعضی از رفتار بتن در سن اولیه را نمی توان به عنوان خصوصیات ذاتی مصالح محسوب نمود، اما اهمیت آنها، به دلیل اثری است که در دراز مدت بر روی بازده سازه بتنی می گذارند؛ کارآیی، میزان افت اسلامپ، جدا شدگی دانه ها و آب انداختگی، جمع شدگی خمیری، زمان گیرش دمای عمل آوری از این خصوصیات می باشد.

در عمل، بسیاری از این خصوصیات و فرآیندها با یکدیگر ارتباط دارند؛ با این وجود، برای درک بهتر اهمیت این خصوصیات و کنترل آنها، خصوصیات مزبور به طور مجزا مورد بررسی قرار می گیرند.

پیمانه کردن بتن (توزین)

اکثر توصیه نامه هایی که در رابطه با پیمانه کردن مصالح بتن تدوین گشته، براساس وزن مصالح ارائه شده است، نه برمبنای حجم، این امر به علت تورم ماسه مربوط می باشد که سبب بی دقتی در اندازه گیری می شود.آب و افزودنی های محلول را می توان به هر دو صورت وزنی یا حجمی و با دقت زیاد اندازه گیری نمود.

امروزه در اکثر کشورها، پیمانه کردن و مخلوط کردن بتن در کارخانه، به صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک، انجام می شود. به عنوان مثال، در ایالات متحده، در طول سالهای ۱۹۶۶ تا ۱۹۸۰، نسبت بتن های ساخته شده با دست از ۵۴ درصد به کمتر از ۲۵ درصد رسید.

 

اختلاط بتن

خصوصیات ظاهری و فیزیکی بتن تازه، در صورت غیرمعقول بودن، به نامطلوب بودن روش اختلاط ارتباط دارد. بنابراین، مصالح بتن باید با نسبت دقیق و به طور مناسب و یکنواخت مخلوط گردند. عملیات مخلوط کردن در کارگاه یا در کارخانه می تواند انجام پذیرد، که این امر بستگی به مسایل اقتصادی، نوع اجرا و مقدار بتن مورد نیاز دارد.

در کارگاه می توان از مخلوط کن های بسیار (برای جاده سازی با روسازی بتنی) و یا ساکن استفاده نمود. کارخانه بتن آماده، شامل مخلوط کن های ثابت تا حجم ۹ مترمکعب می باشد که می تواند از نوع کج شونده یا غیر کج شونده باشد. در نوع دیگر از مخلوط کن های قابل استفاده، دریچه ورودی از بالا بوده و تعدادی تیغه نیز بر روی آن نصب شده است.

بتن آماده، یعنی بتنی که در مرحله خمیری و شل می باشد، در کارخانه تولید شده و تحویل خریدار می گردد. در ۵۰ سال اخیر، صنعت بتن آماده پیشرفت زیادی نموده است. به طور مثال، در ایالات متحده بیش از ۵۰۰۰ شرکت در حال استفاده از ۱۰۰۰۰ کارخانه هستند که بیش از ۲/۳ کل بتن مصرفی را تولید میکنند.

اکثر کارخانه ها، مجهز به سیستم پیمانه اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک می باشند و کنترل کارخانه توسط کامپیوترها و نرم افزارها انجام می پذیرد (شکل زیر-الف). در ایالات متحده، معمولاً برای مخلوط کردن بتن، از کامیون مخلوط کن (شکل زیر-ج) به جای مخلوط کن مرکزی(شکل زیر-ب ) استفاده می شود.

هر چند که برای کنترل کیفیت بهتر، میزان استفاده از مخلوط کن مرکزی در سال های بین ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۷ از ۱۵ درصد به ۲۷ درصد افزایش و میزان مخلوط کردن در کامیون از ۸۳ درصد به ۷۱ درصد کاهش یافته است. معمولاً از مخلوط کن با دیگ چرخنده با محور مایل استفاده می شود که این نوع مخلوط کن ها در دو نوع تخلیه از جلو یا تخلیه از عقب موجود می باشند. در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته، برای کارهای مهم و بزرگ، تمایل از طرح اختلاط به روش نسبت ها (مثلاً ۴ : ۲ : ۱ )، به طرح اختلاط به روش مقاومت یا دوام تغییر یافته است. همچنین، مسئولیت کارخانه های بتن آماده در طرح اختلاط و کنترل کیفیت، بیشتر شده است.

 

(الف) صفحه کنترل مربوط به پیمانه کردن بتن در یک کارخانه مدرن تولید بتن آماده (ب) مخلوط کن مرکزی در یک مخلوط کن خم شونده ثابت، (ج) در روش کامیون مخلوط کن،بتن کاملاً در داخل کامیون مخلوط می شود.
(الف) صفحه کنترل مربوط به پیمانه کردن بتن در یک کارخانه مدرن تولید بتن آماده (ب) مخلوط کن مرکزی در یک مخلوط کن خم شونده ثابت، (ج) در روش کامیون مخلوط کن،بتن کاملاً در داخل کامیون مخلوط می شود و سپس تخلیه بتن صورت می گیرد.

(الف) عکس از کارخانجات صنایع لُون استار، سانفرانسیسکو، کالیفرنیا؛ (ب) و (ج) عکس از انجمن سیمان پرتلند، اسکوکی، ایلی نویز

حمل و انتقال بتن

حمل بتن آماده به کارگاه باید تا حد امکان سریع، و قبل از سفت شدن بتن، انجام پذیرد، در غیر اینصورت بتن ریزی، متراکم کردن بتن و پرداخت مطلوب آن مشکل می گردد. دلایل کنترل سفت شدن بتن یا افت روانی، که افت اسلامپ نامیده می شود، در قسمتهای دیگر شرح داده می شود.

بتن،در مدت ۳۰ دقیقه، با سرعت کم و یا به صورت متناوب مخلوط می شود، و در طول زمان افت اسلامپ خواهد داشت، اما این فرآیند در مدت  ۱/۵ ساعت، مشکلی جدی در بتن ریزی و تراکم بتن محسوب نمیشود. همچنین، همانطور که بعداً شرح داده می شود، باید توجه خاصی به حمل و بتن ریزی در هوای گرم و خشک مبذول گردد.

خلاصه ای از روشهای معمول و وسایل حمل بتن در جدول بعد ارائه شده است.

در چهل سال اخیر، در اصول حمل بتن با تسمه نقاله تغییرات بسیار کمی ایجاد شده است، ولی تغییرات عمده ای در تکنولوژی ساخت ماشین آلات رخ داده است تا بازده کار افزایش یابد. فرغون به فرغون مکانیکی تبدیل شده است. جام، که با قرقره حمل می شد، به جرثقیل تبدیل شده است و واگن حمل بتن، به کامیونهای بتن آماده یا همان میکسر ها تغییر یافته است.

همچنین امروزه افزایش ارتفاع قابهای بتنی و ضرورت انتقال قالب ها، آرماتور و تن به ارتفاع بالاتر، باعث پیشرفت در تکنولوژی جرثقیل شده است و از جرثقیل های برجی برای ساخت برجها استفاده می شود.

مهمترین اصل در انتخاب روش و دستگاه حمل و ریختن بتن، این است که از جدا نشدن دانه ها اطمینان حاصل شود. دلایل اهمیت و کنترل جدا شدگی دانه ها (جدا شدن شن از ملات) در قسمتهای بعدی توضیح داده می شود.

بتن ریزی

پس از ورود بتن آماده به کارگاه، بتن باید به نزدیکترین محل بتن ریزی منتقل گردد. برای اینکه جداشدگی دانه ها به حداقل برسد، در هنگام بتن ریزی در قالب یا دال، نباید آن را در مسافت طولانی حرکت داد. به طور کلی، بتن در لایه های افقی با ضخامت یکنواخت ریخته شده و هر لایه قبل از ریختن لایه بعدی، کاملاً متراکم می گردد.

سرعت بتن ریزی باید به حدی باشد که در هنگام بتن ریزی لایه جدید، لایه زیری هنوز در حالت خمیری باشد. این کار، از بوجود آمدن درز اجرایی و صفحات ضعیفی که ناشی از ریختن بتن تازه بر روی بتن سفت شده می باشد، جلوگیری می کند.

روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی
روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی و تخلیه بتن

*توضیح مترجمان : معمولاً کامیونهای بتن آماده دارای دو سرعت متفاوت استوانه می باشند.کامیون با سرعت اختلاط کم،۲تا۶ دور در دقیقه است؛ و کامیون مخلوط کن که سرعت چرخش استوانه آن بیشتر از۶دور در دقیقه می باشد.

روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی
روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی و تخلیه بتن
روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی
روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی و تخلیه بتن
روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی
روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی و تخلیه بتن
روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی و تخلیه بتن
روش ها و وسایل انتقال بتن و بتن ریزی و تخلیه بتن

بتن ریزی و متراکم کردن و ویبره کردن بتن

متراکم کردن بتن، مرحله ای است که باعث می شود که بتن در قالب ها و اطراف اجزای مدفون و پر شود و از ایجاد حبابهای هوا جلوگیری شود. این عمل را می توان با یک میله نیز انجام داد، اما معمولا از روشهای مکانیکی مانند میله مکانیکی و ویبراتور استفاده می شود که جاگذاری مخلوط با نسبت آب به سیمان کم یا با مقدار شن زیاد را امکان پذیر می کنند.

مخلوط بتن با روانی زیاد باید با دقت متراکم شود، زیرا تراکم باعث جداشدگی دانه ها می شود. از ویبراتورها فقط باید برای متراکم کردن بتن استفاده شود و برای انتقال بتن در جهت افقی بکار نرود، زیرا این کار باعث جداشدگی سنگدانه ها می شود.

به طور کلی ویبره کردن، به صورت داخلی یا خارجی، برای تراکم بتن مورد استفاده قرار می گیرد. براثر ویبره کردن، اصطکاک بین ذرات سنگدانه های درشت (شن) کاهش زیادی پیدا می کند. یکی از دلایل استفاده از ویبره داخلی (که بعداً شرح داده می شود)، خارج کردن حبابهای هوای داخل بتن است که با داخل کردن سریع ویبره به مخلوط و خارج کردن آهسته از مخلوط، همراه با بالا و پایین بردن ویبره، انجام می پذیرد. سریع داخل شدن ویبره، باعث ایجاد نیرو در بتن شده و آن را به طرف بالا و بیرون حرکت داده و در نتیجه هوای محبوس در بتن، خارج می شود. در هنگام بیرون آوردن ویبره از بتن، حبابهای هوا به سطح بتن منتقل می شوند.

ویبره های داخلی یا نفوذی که ویبره های بیلچه ای یا سیخی نیز نامیده می شوند، معمولترین وسیله برای تراکم بتن در تیرها، ستونها، دیوارها و دال ها می باشد. این ویبره، از یک سر استوانه ای ارتعاشی به قطر ۱۹ تا ۱۷۵ میلیمتر تشکیل یافته که توسط یک محور انعطاف پذیر به موتور محرک متصل میشود. در داخل سر وییره، یک وزنه با سرعت زیاد، به صورت خارج از مرکز، دوران میکند که باعث دوران سر ویبره در یک مدار دایره ای می شود.

ویبره های کوچک دارای فرکانس بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دور در دقیقه بوده و دامنه آنها کوچک و بین تا میلیمتر (تغییر مکان از نقطه سکون) می باشد. با افزایش قطر، فرکانس کاهش یافته و به دامنه اضافه می گردد. ترتیب عملیات مطلوب متراکم کردن بتن به وسیله ویبره با فرکانس زیاد در شکل زیر نشان داده شده است.

بتن ریزی تا حد امکان در فاصله نزدیک به محل نهایی صورت می گیرد تا از جدا شدگی دانه ها جلوگیری شود.
بتن ریزی تا حد امکان در فاصله نزدیک به محل نهایی صورت می گیرد تا از جدا شدگی دانه ها جلوگیری شود.

 

ویبره های خارجی یا ویبره های قالب، قابل نصب بر سطح بیرونی قالب می باشند. مورد استفاده آنها بیشتر برای المانهای نازک یا پرفولاد است. با استفاده از ویبره خارجی، برای قطعات پر آرماتور و تا وقتی که بتن هنوز شل باشد، حبابهای هوا و آب محبوس شده در زیر آرماتورها حرکت کرده و از بتن خارج شده و در نتیجه مقاومت پیوستگی بین بتن و آرماتور افزایش می یابد. در صنایع قطعات پیش ساخته، معمولا از میز ویبره استفاده می شود. این میزها دارای کنترل فرکانس و دامنه هستند که بر طبق اندازه قطعات و روانی بتن قالب تنظیم می باشند. ویبره های سطح مانند شمشه ویبره برای متراکم کردن بتن کف ها و دال ها تا ضخامت ۱۵۰ میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویبره مجدد بتن، یک تا دو ساعت پس از مرحله تراکم اولیه، قبل از گیرش، انجام می شود و گاهی اوقات برای اتصال لایه های بتن به یکدیگر مورد نیاز است. این عمل سبب حذف ترک، تخلخل یا ناحیه ضعیف ناشی از نشست یا آب انداختن، بخصوص در اطراف آرماتور با مصالح مدفون دیگر، می گردد.

برای سطوحی مانند دال ها و جاده ها، پرداخت مطلوب مورد نیاز می باشد تا سطح کاملاً سفت شده، و بدون احتیاج به تعمیر و نگهداری باقی بماند. در بعضی از موارد، سطوح احتیاج به شمشه کاری و هموار کردن دارند، ولی در بسیاری از مواقع، عملیات پرداخت شامل انجام یک سری از عملیات زیر می باشد که باید با دقت و با در نظر گرفتن گیرش و سخت شدن مخلوط بتن صورت گیرند.

 

نحوه مطلوب استفاده از ویبره با فرکانس زیاد برای متراکم کردن بتن
(الف) مخلوط در داخل قالب ریخته می شود. (ب) ویبره، سنگدانه ها را با یکدیگر نزدیک کرده و ملات ماسه سیمان به طرف خارج حرکت میکند؛ حبابهای هوا در سطح قالب جمع می شوند. (ث) ملات به حرکت خود در میان شن ادامه داده و به طرف سطح قالب کشیده میشود (د) حرکت ملات به طرف سطح قالب به پایان می رسد، در حالی که ویبره را در جهت بالا و پایین حرکت می دهند، حبابهای هوا به طرف بالا حرکت کرده و به خارج از بتن منتقل می شوند.

پرداخت، شمشه کشی و ماله کشی بتن پس از بتن ریزی

شمشه کشی مرحله ای است که بتن مازاد را هموار کرده و سطح بتن را به ارتفاع مورد نظر می رساند. تیغه صاف با عمل اره ای خود در طول سطح حرکت کرده و بتن اضافی در جلوی تیغه جمع آوری شده و سطوح گود را پر می کند.

ماله دسته بلند یا تخته ماله دسته بلند بلافاصله پس از شمشه کشی مورد استفاده قرار می گیرند تا سنگدانه های درشت را در جای خود ثابت نگه داشته و سطح ناهموار باقی مانده را هموار سازد. ماله کشی باید قبل از آب انداختگی در سطح بتن، به پایان برسد، در غیر اینصورت باعث خرابی سطح، مانند خاکی شدن یا پوسته شدن دال های بتنی می گردد.

هنگامی که شبنم آب انداختگی تبخیر می شود و فشار پا، فقط جای کمی بر روی سطح بتن بر جای می گذارد، سطح، آماده ماله کشی و عملیات پایانی پرداخت می باشد. عملیات نهایی ماله کشی با تیغه های صاف چوبی یا فلزی انجام می شود تا سنگدانه ها محکم در جای خود باقی مانده، سطح کاملا متراکم گشته و هر گونه ناهمواری بتن و اشکال در سطح بتن از میان برود.

ماله کشی نهایی سبب می گردد که خمیر سیمان بطرف سطح بیاید؛ بنابراین ماله کشی خیلی زود یا خیلی دیر سبب ضعیف شدن سطح می شود. پس از ماله کشی، اگر یک سطح خیلی صاف و بسیار مقاوم در مقابل سایش در نظر باشد، سطح را می توان ماله فولادی کشید، ماله فلزی را نباید برای سطوحی که قبلا ماله کشی نشده است، اعمال نمود.

وقتی که سطح مقاوم در مقابل لیز خوردن در نظر باشد، می توان توسط جارو کردن یا خط انداختن با چنگک یا جاروی با سیم فولادی قبل از آنکه بتن به طور کامل سخت شود، جارو کرد (بتن باید تا حدی سخت شده باشد تا اثر خط بر روی آن باقی بماند). عملیات مختلف پرداخت در شکل زیر نشان داده شده است. برای افزودن مقاومت سایشی با دوام، می توان تمهیداتی برای بهبود سطح بتن کاملاً سخت شده در نظر گرفت.

(الف) تیر با لبه های صاف مجهز به لرزاننده، کار شمشه کشی و متراکم کردن بتن در بتن ریزی را کاهش می دهد؛ (ب) ماله کشی با ماله دسته بلند، باید قبل از پدید آمدن هرگونه آب اضافه ناشی از آب انداختن بر روی سطح کامل گردد؛ (ج) وقتی که براقیت ناشی از آب انداختن تبخیر گردید و بتن، فشار پا را فقط با اثر کمی تحمل کرد، سطح برای عملیات ماله کشی و پرداخت نهایی، آماده است.
(الف) تیر با لبه های صاف مجهز به لرزاننده، کار شمشه کشی و متراکم کردن بتن در بتن ریزیرا کاهش می دهد؛ (ب) ماله کشی با ماله دسته بلند، باید قبل از پدید آمدن هرگونه آب اضافه ناشی از آب انداختن بر روی سطح کامل گردد؛ (ج) وقتی که براقیت ناشی از آب انداختن تبخیر گردید و بتن، فشار پا را فقط با اثر کمی تحمل کرد، سطح برای عملیات ماله کشی و پرداخت نهایی، آماده است.

عمل آوری بتن

دو هدف عمل آوری، جلوگیری از افت رطوبت، و کنترل دمای بتن برای یک مدت کافی، برای رسیدن به حد مقاومت مورد نظر است. وقتی که دمای محیط به اندازه کافی بالاتر از یخ زدگی باشد، عمل آوری دال ها و جاده ها می تواند با حوضچه درست کردن بر روی آن، و یا غوطه ور کردن آن انجام شود؛ دیگر سازه ها می توانند توسط آب فشاری یا اسپری، یا پوششهای اشباع شده با آب مانند کتان با گونی، عمل آوری شوند.

این روش ها سبب مقداری سرد شدن بتن از طریق تبخیر می شوند، که در بتن ریزی در هوای گرم مفید است. گروه دیگری از روشها، براساس جلوگیری از افت رطوبت بتن با پوشانیدن سطح از طریق اجرای ورق عمل آوری آب بند، ورقهای پلی اتیلن، یا ترکیبات عمل آوری تشکیل دهنده غشاء، هستند.

دیرگیر بتن

دیرگیر بتن لیکو LICO

افزایش زمان گیرش بتن در هوای گرم

افزودنی بتن

دیرگیر پمپ بتن پامپر PUMPER

ویژه جابجایی پمپ در هوای گرم

در بتن ریزی در هوای سرد وقتی که دمای محیط کم است، بتن باید از طریق بکارگیری پتوهای عایق کننده، از یخ زدگی حفاظت شود؛ سرعت کسب مقاومت می تواند توسط عمل آوری بتن با کمک بخار همراه با فشار، المنت های حرارتی، یا صفحات یا قالبهای الکتریکی حرارت دهنده، تسریع گردد.

ضد یخ بتن

ضد یخ ملات مایع آلپاین ALPINE

زودگیر کننده‌ ملات، دارای کلر

ضد یخ بتن

ضد یخ بتن مایع اسکیمو ESKIMO

زودگیر بتن بدون کلر

قالب برداری بتن

قالب برداری به طور کلی آخرین عملیاتی است که در دوره سن اولیه اولیه بتن انجام می شود. این عملیات مفهوم عمده اقتصادی را به همراه دارد، زیرا از یک طرف، قالب برداری سریع، هزینه های ساخت را پایین نگه می دارد، ولی از طرف دیگر، سازه های بتنی ای بوده اند که وقتی قالب هایشان را قبل از کسب مقاومت کافی بتن، برداشته اند، آن ساختمانها از هم فرو پاشیده اند.

تا زمانی که بتن، برای تحمل تنشهای ناشی از هر دوی بارهای مرده و در حین ساخت، مقاومت کافی را کسب نکرده است، نباید قالبها را برداشت. همچنین، در هنگام قالب برداری، بتن باید به حد کافی سخت شده باشد تا سطح آن در هنگام برداشتن قالب یا فعالیتهای دیگر در حین ساخت، زخمی نگردد.

از آنجا که مقاومت خمیر سیمان تازه هیدراته شده تابع دمای محیط و رطوبت مربوطه است، بهتر است به جای یک زمان دلخواه منتخب، بر اندازه گیری مستقیم مقاومت بتن تکیه شود. برای قالب برداری، تحت شرایط دمای استاندارد و عمل آوری مرطوب، بتن معمولی ساخته شده با سیمان پرتلند نوع I در ۲۴ ساعت و بتن های ساخته شده با سیمان نوع lll در ۱۲ ساعت، حد مقاومت مطلوب را کسب می کنند. برای ایمنی سازه در هوای سرد، طراحان، اغلب یک حداقل مقاومت فشاری را قبل از آنکه بتن در معرض یخ زدگی قرار بگیرد، توصیه می کنند.

در هوای گرم، ممکن است رطوبت سطح بتن بر اثر تبخیر از بین برود و سبب قطع فرآیند هیدراتاسیون و روند کسب مقاومت شود؛ همچنین ترک خوردگی سطحی ناشی از جمع شدگی خمیری نیز، همانگونه که در زیر تشریح شده است، ممکن است رخ دهد.

رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی یونیکس UNIX

افزایش زمان حالت خمیری و کارایی ملات سنگ مصنوعی

فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن دراگون DRAGON

افزایش روانی و مقاومت بتن در هوای گرم

فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن پایتون PYTHON

افزایش روانی بتن در محل بتن‌ریزی، ویژه لوله پمپاژ طولانی

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن کوانتوم QUANTUM

کاهنده آب بسیار پر قدرت، ویژه آب به سیمان بسیار پایین

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن زنون XENON

ویژه تولید بتن در بچینگ در فصل زمستان، با حفظ اسلامپ مناسب

ضد یخ بتن

ضد یخ ملات مایع آلپاین ALPINE

زودگیر کننده‌ ملات، دارای کلر

حباب هوا ساز بتن

حباب هوا ساز بتن هیرو HERO

افزایش کارایی و دوام در برابر سیکل ذوب و یخبندان

رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی رزیکس RESIX

افزایش آب‌بندی و مقاومت فشاری و خمشی موزاییک پلیمری

ضد یخ بتن

ضد یخ بتن مایع اسکیمو ESKIMO

زودگیر بتن بدون کلر

دیرگیر بتن

دیرگیر بتن لیکو LICO

افزایش زمان گیرش بتن در هوای گرم

افزودنی بتن

دیرگیر پمپ بتن پامپر PUMPER

ویژه جابجایی پمپ در هوای گرم

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن رادون RADON

حفظ اسلامپ طولانی، ویژه بچینگ و بتن‌ریزی در هوای گرم

3 دیدگاه برای “بتن ریزی: راهنمای جامع اقدامات لازم از تولد تا ۲ روزگی بتن

  1. اشتراک‌ها: بتن بدون جمع شدگی چیست؟ طرح اختلاط، خواص و کاربردهای بتن بدون ترک خوردگی

  2. اشتراک‌ها: دمای بتن؛ بهترین دما و زمان بتن‌ریزی در فصل گرم و سرد سال | صنایع شیمی ساختمان رامکا

  3. اشتراک‌ها: افزودنی بتن در هوای سرد؛ بتن‌ریزی در سرما و افزودنی زود گیر بتن | صنایع شیمی ساختمان رامکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonخرید و مشاوره افزودنی های بتن
پیام در واتساپ
به کمک نیاز دارید؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟